Во клештите на коронавирусот: симптоми, вакцини, нови соеви | Свет | DW | 22.05.2021

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

Во клештите на коронавирусот: симптоми, вакцини, нови соеви

Сѐ што ве интересира за пандемијата на коронавирусот на едно место. Какви се симптомите, кои вакцини се препорачуваат, како да излеземе на крај со новите соеви како делта или омикрон на Ковид-19.

DW.COM

Аудио и видео прилози на оваа тема