Во Ирак убиена новинарка на Радио Слободна Европа | Вести | DW | 06.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Во Ирак убиена новинарка на Радио Слободна Европа

Новинарка на радиото Слободна Европа според наодите на оваа медимска куќа била убиена во ирачкиот главен град Багдад . 50 годишната новинарка која работела за програмата на арапски јазик исчезнала уште во вторникот .

Во меѓувреме во градот Рамади на западот од Ирак најмалку 20 лица загинаа во самоубиствен бомбашки напад аповеќе од 30 беа повредени.