Во германската политика доминираат мажите | Теми | DW | 08.03.2019

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Во германската политика доминираат мажите

Само 6% од градоначалниците во Германија се жени. Една од нив е Барбара Лудвиг. #genderequality

Прочитај го и ова