Во борба со калта | Сите содржини | DW | 03.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Во борба со калта

Багерите туркаат неколку метри високо ѓубре. Луѓето чистат кал. Нуркачите се во поплавените подруми - по поплавите во Баварија две лица сѐ уште се водат како исчезнати.

Гледај видео 01:08
Now live
01:08 минути

Повеќе во Медија центарот

Прочитај го и ова