Во битка со калта | Сите содржини | DW | 03.06.2016

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Во битка со калта

Багерите туркаат неколку метри високо ѓубре. Луѓето чистат кал. Нуркачите се во поплавените подруми - по поплавите во Баварија две лица сѐ уште се исчезнати.

Прочитај го и ова