Во Бања Лука откажано се′ | Теми | DW | 31.12.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Во Бања Лука откажано се'

Во Бања Лука се откажани сите манифестации во новогодишната ноќ. „Нема славје додека не бидат пронајдени убијците“, велат луѓето кои протестираат и бараат да правда за Давид Драгичевиќ.

Гледај видео 01:46

Прочитај го и ова