„Војна на ѕвездите“ е машинерија за пари | Сите содржини | DW | 16.12.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

„Војна на ѕвездите“ е машинерија за пари

Будење на економската сила: вселенскиот еп „Војна на ѕвездите“ денеска има европска премиер во Лондон. Со почетокот на прикажувањето стартува и огромната маркетинг машинерија за пари. Експертите сметаат со 5 милијарди долари профит од фан-артикли.

Гледај видео 02:17
Now live
02:17 минути