Вообичаен спектакл и понекое изненадување | Старт | DW | 09.02.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Вообичаен спектакл и понекое изненадување

Британскиот кантавтор Сем Смит триумфираше на годинешното доделување на наградите Греми. Тој освои четири статуетки на најпрестижното музичко признание во светот, меѓу низ како најдобар нов уметник и за неговиот соул-хит „Stay with me".

Гледај видео 01:58
Now live
01:58 минути