Вонредна состојба во Брисел | Свет | DW | 22.03.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Вонредна состојба во Брисел

Вонредна состојба владее во белгискиот главен град и седиштето на ЕУ и на НАТО по серијата терористички напади со десетици загинати

Гледај видео 02:54
Now live
02:54 минути

Прочитај го и ова