Вонредна состојба во Балтимор | Старт | DW | 29.04.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Вонредна состојба во Балтимор

По насилните безредија, гувернерот на Мериленд прогласи вонредна состојба во Балтимор и таму испрати припадници на Националната гарда.

Гледај видео 01:56
Now live
01:56 минути