Волфовиц – истрага | Вести | DW | 01.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Волфовиц – истрага

Претседателот на Светската банка, Пол Волфовиц, одбива да даде оставка и покрај обвинувањата за корупција. Пред истражната комисија на Светската банка, Волфовиц изјави дека против него се води кампања на клеветење. Волфовиц е обвинет дека одобрил енормно зголемување на платата на неговата животна придружничка.