Возилата на Фолксваген принудно на поправка | Сите содржини | DW | 15.10.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Возилата на Фолксваген принудно на поправка

Германската сојузна управа за моторни возила нареди присилно повлекување на 2,4 милиони автомобили на Фолксваген.

Гледај видео 01:33
Now live
01:33 минути

Прочитај го и ова