Воздржаност за шансите на Македонија за НАТО | Македонија | DW | 18.12.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Воздржаност за шансите на Македонија за НАТО

Германскиот амбасадор во НАТО, Улрих Бранденбург, изјави дека спорот околу името е билатерален само до моментот кога одлуката за членство на Македонија во НАТО ќе треба да се ратификува од сите членки на алијансата.

default

Улрих Бранденбург, кој денеска беше во посета на Скопје е воздржан во врска со шансите за полноправно членство на Македонија во НАТО, со оглед на регионалните случувања и решавањето на косовското прашање.