Возбудлив, но опасен природен спектакл | Теми | DW | 25.07.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Возбудлив, но опасен природен спектакл

Во јужната хемисфера во моментов е зима. Силните ветришта и поројните дождови во јужноафриканскиот град Кејптаун, предизвикаа природен спектакл со морска пена, која воодушеви многумина на градските плажи. Властите меѓутоа апелираат на претпазливост.

Гледај видео 00:41