Воена парада во Москва | Старт | DW | 09.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Воена парада во Москва

На 9. мај на Црвениот плоштад во Москва Русија традиционално ја слави победата над нацистичка Германија. Во прославата спаѓа и воена парада.

Гледај видео 01:29
Now live
01:29 минути