Водени топови против слободата на печатот | Старт | DW | 05.03.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Водени топови против слободата на печатот

Полицијата во Истанбул употреби солзавец и водени топови против демонстрантите кои протестираа поради владиното преземање на весникот „Заман“. Оценка на Репортери без граници: турскиот претседател Ердоган преминува од авторитаризам кон целосен деспотизам.

Гледај видео 01:39