„Внук ми загина за ништо“ | Сите содржини | DW | 16.07.2016

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

„Внук ми загина за ништо“

Десетици загинати и над 1500 уапсени по обидот за пуч во Турција. Еве како изгледа во Анкара и Истанбул изутринава и што велат дел од жителите на градот на Босфорот.

Прочитај го и ова