ВМРО ДПМНЕ по изборите - барање излез | Сите содржини | DW | 14.11.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

ВМРО ДПМНЕ по изборите - барање излез

По резултатската катастрофа на локалните избори, проблем за ВМРО ДПМНЕ се и различните ставови во партијата за излез од хаосот. Додека се лоцираат виновници за поразот, реформаторите бараат смена на Никола Груевски, кој пак бара одржување парламентарни избори. Реформаторите стравуваат дека брзи избори ќе значат и нов пораз на партијата.

Гледај видео 00:55

Прочитај го и ова