Владин биланс по првите 100 дена владеење | Теми на денот | DW | 04.12.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Владин биланс по првите 100 дена владеење

Македонскиот премиер Никола Груевски позитивно ја оцени работата на владата, за која денеска и министрите ќе дадат отчет. Опозицијата ја најавува својата оценка.

Скопје

Скопје

Исклучителна динамична и позитивна владина активност со стимулирање на економија, јакнење на безбедноста и борба против криминалот - вака денеска ги оцени првите 100 дена од премиерското владеење Никола Груевски. Опозицијата за утре најавува оценка, а анкетите на јавното мнение покажуваат дека над 55 проценти од граѓаните не веруваат оти подобро ќе живеат - соопштува истражувачкиот центар на Форум по неодамнешната анкета.

Реклама