Владата под притисок дека лошо ја менаџира безбедносната состојба | Македонија | DW | 02.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Владата под притисок дека лошо ја менаџира безбедносната состојба

По неколкуте инциденти во Македонија и информациите за вооружени лица, се актуелизира прашањето за безбедноста и се преземаат мерки за испитување на веродостојноста на видео записите околу некои инциденти.

default

Скопје

Последниве денови во Македонија е актуелно прашањето за безбедноста во државата. Посебно по неколкуте напади и инциденти, во кои имаше и загинати. Се погласни се критиките од страна на опозицијата дека власта лошо ја менаџира безбедносната политика.