Владата на Ципрас усвои нови мерки за штедење | Економија | DW | 09.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Економија

Владата на Ципрас усвои нови мерки за штедење

Грчкиот парламент рано утрово го изгласа пакетот непопуларни пензиски и даночни реформи со кои владата се надева дека ќе ги убеди меѓународните кредитори да ослободат нова транша финансиска помош.

Гледај видео 00:57
Now live
00:57 минути

Прочитај го и ова