Вистинското „Македонско девојче“ | Теми | DW | 30.03.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Вистинското „Македонско девојче“

На веселбата за нејзиниот прв роденден, во 1967 година кантавторот Јонче Христовски заедно со другите гости ја создал легендарната песна.

Гледај видео 02:18

Прочитај го и ова