Вистина, лаги и лајкови | Старт | DW | 25.10.2018

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Вистина, лаги и лајкови

Мотото на вториот Истражувачки филмски фестивал - Скопје, кој почнува денеска, годинава е „Вистина, лаги и лајкови“. Во киното Култура ќе се прикажуваат домашни и странски истражувачки филмови, а на програмата на фестивалот се и дебати и работилници со гости од BuzzFeed, Google News Lab, la Repubblica, Welt, OCCRP, Correctiv.