Виртуозот на кавал | Старт | DW | 20.12.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Виртуозот на кавал

Светски познатиот кларинетист Горан Бојчевски со неверојатна изведба на кавал направи спој на македонската езгија и музиката од Игра на тронови #ВидиВака

Гледај видео 01:01