1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Фотографија: Getty Images/AFP/R. Atanasovski

Видео: Протести против Иванов во Скопје

БГ
14 април 2016

Синоќешните протести на илјадници граѓани во Скопје завршија со судири меѓу демонстрантите и полицијата. Демолирана е канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов, тринаесет лица се приведени, а десетина се повредени.

https://p.dw.com/p/1IVDr

Протести во Скопје против Иванов

Протестите против одлуката на претседателот Иванов за општ прекин на сите постапки против политичари и нивни соработници поврзани со прислушувањето завршија со судири меѓу демонстрантите и полицијата. Демолирана е канцеларијата на Иванов, 13 лица се приведени, десетина повредени. Видео на Радио Слободна Европа.

Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Се множат случаите кои отвораат сомнежи во јавноста за атмосферата и изборните процеси и постапки во македонското правосудство.

Расчистување или ново прегрупирање во правосудството?

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница