Видео – Бин Ладен | Вести | DW | 08.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Видео – Бин Ладен

*

Американските експерти се уверени дека најновата видео-снимка на шефот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен, е вистинска. Гласот на снимката со голема сигурност е глас на водачот на терористите, се вели во Вашингтон. Бин ладен, споре дмедиумите, на снимката ги повикува своите приврзаници да инвестираат во борбата против странските трупи во Ирак. Последната порака на Бин Ладен беше објавена пред три години.