Видеото што ја шокираше Германија | Свет | DW | 05.07.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Видеото што ја шокираше Германија

Новинарката Наталија Милетиќ во Минхен го сними моментот кога двајца припадници на обезбедувањето на германската железница со употреба на физичка сила отстранија од возот еден патник со црна боја на кожата.

Расизам или извршување на работната задача согласно правилата и законите? Видеото на Наталија Милетиќ предизвика бурни реакции на социјалните мрежи, а таа самата се соочува со закани по својот живот. Во разговор за ДВ, Наталија зборува за реакциите и заканите: 

Гледај видео 02:12

„Го малтретирате затоа што е црн!“

 

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама