Ветераните на ОВК се закануваат | Вести | DW | 08.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ветераните на ОВК се закануваат

*

Организацијата на ветераните на Ослободителната војска на Косово побара преговарачкиот тим да не прифати одлагање на решение за статусот на Косово и нови преговори и предупреди дека во спротивно, тие ќе дејствуваат “како војници на ОВК”. Од меѓународните организации се бара да не станат пречка за решавање на политичкиот статус на Косово.