1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Vesselin Stoynev
Фотографија: Daria Spirova

Веселин Стојнев

Веселин Стојнев е новинар и колумнист на бугарската редакција на Дојче веле од 2020 година

Прескокни го блокот Одбрани написи од Веселин Стојнев
Прескокни го блокот Повеќе написи од Веселин Стојнев

Повеќе написи од Веселин Стојнев

Покажи повеќе написи