Верверичка со протеза | Старт | DW | 04.04.2018

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Верверичка со протеза

На верверичка, на која предните шепи ѝ ги отсекла стапица, ортопедите од Ајдин Универзитетот во Истанбул ѝ направиле протеза со тркала, со која треба да научи да се движи пред да ѝ наместат вештачки нозе.