1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Венко Филипче

Тема

Венко Филипче, министер за здравство во Владата на Република Северна Македонија. На функцијата е избран во декември 2017 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики