Велика Британија – атентати - апсење | Вести | DW | 03.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Велика Британија – атентати - апсење

*

Во истражната постапка по организаторите на обидите за атентат во Велика Британија, уапсено е уште едно, осмо осомничено лице. На аеродромот во австралискиот град Бризбејн од слобода е лишен еден лекар од индиско потекло. Тој наводно работел во Ливерпул минатата година. Меѓу вкупно седуммината уапсени во Велика Британија се наоѓаат и двајца лекари по потекло од Блискиот исток.