Велигден ширум светот | Старт | DW | 01.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Велигден ширум светот

Од Ерусалим до Москва, православните верници го слават христовото воскресение-Велигден. Прославата започна во саботата попладнето во Ерусалим, а продолжи во бројни други земји.

Гледај видео 03:07
Now live
03:07 минути