Велигденски празници | Македонија | DW | 25.04.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Велигденски празници

Во Македонија почна прославата на Велигденските празници. Денеска за православните христијани е Велики Петок. Како вернциите ќе го прослават празникот, и што за него е потребно?

default

Свети Наум во Охрид

Реклама