Велигденски маршеви | Вести | DW | 09.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Велигденски маршеви

Денеска во повеќе градови на Германија со бројни манифестации завршуваат годинешните Велигденски маршеви на мировните движења.

На годинешните протести се демонстрира против војните и воените конфликти во цел свет,но и против акциите на германскиот Бундесвер во странство.За денеска се закажани протестни собири меѓу другоот и во Берлин,Бохум,Дортмунд,Франкфурт и Бранденбург.