В.Британија- Уапсени тројца осомничени терористи | Вести | DW | 23.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

В.Британија- Уапсени тројца осомничени терористи

Британската полиција уапси три лица за кои постои сомневање дека се вмешани во нападите на подземната железници во лондон во јули 2005-та година . Двајца од тројцата мажи се уапсени на аеродромот во Манчестер додека се обидувале да се качат во еден авион , кој летал за Пакистан . Во терористичките напади врз лондонското метро во 2005-та година загинаа 52 лица.