1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Ватикан

Тема

Ватикан или Светиот град е град држава- седиште на Римокатоличката црква и на нејзиниот поглавар Папата.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики