Варуфакис се надева на успех кај Шојбле | Старт | DW | 05.02.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Варуфакис се надева на успех кај Шојбле

Германскиот министер за финансии Волфганг Шојбле денеска го очекува грчкиот колега Јанис Варуфакис во Берлин. Варуфакис е со денови на турнеја низ Европа. Апелот кај ЕЦБ не му помина добро, како ќе мине кај Шојбле?

Гледај видео 01:53
Now live
01:53 минути