Вартбург е мртов, да живее Вартбург! | Сите содржини | DW | 21.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Вартбург е мртов, да живее Вартбург!

Последниот Вартбург пред 25 години се „истркала“ од производната лента право во музеј! Оттогаш овој несмасен, но авантуристички источногермански автомобил стана колекционерска икона. Провете зошто е тоа така!