Светските лидери ги засукаа ракавите - која вакцина ја одбраа | Сите содржини | DW | 17.04.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Светските лидери ги засукаа ракавите - која вакцина ја одбраа

Германската канцеларка Ангела Меркел се приклучи на растечката листа на светски лидери кои се вакцинираа против Ковид-19, таа прими АстраЗенека. Преглед на дел од државниците кои веќе се вакцинираа.

Прочитај го и ова