Важен сигнал на кралицата во Франкфурт | Старт | DW | 26.06.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Важен сигнал на кралицата во Франкфурт

Во Франкфурт на Мајна кралицата Елизабета Втора ја посети Паулосовата црква, каде во 1848 година се сретнале првите народни пратеници за да изработат устав со основните права.

Гледај видео 01:53
Now live
01:53 минути