Буш – Путин | Вести | DW | 31.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Буш – Путин

Американскиот и рускиот претесдател Џорџ Буш и Владимир Путин ќе се сретнат на 1. и 2. јули во американската сојузна држава Мејн. Една од темите на средбата, наменета на надминувањето на актуелните тензии меѓу двете земји, ќе биде и спорниот анти ракетен штит на Амиерканците.