Буш – нафта | Вести | DW | 15.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Буш – нафта

Американскиот претседател Џорџ Буш вчера ги претстави плановите за намалување на зависноста на САД од нафтата што потекнува од нестабилните региони во светот. Директивата за намалување на потрошувачката на нафтените деривати за 20 проценти во наредните десет години ќе ги направат САД побезбедни за идните генерации.