Буш во ненајавена посета на Ирак | Вести | DW | 03.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Буш во ненајавена посета на Ирак

*


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска пристигна во ненајавена посета на Ирак. Со него се и министерката за надворешни Кондолиза Рајс и советникот за национална безбедност Стивен Хедли. Не се објавени детали за целта и агендата на посетата. Буш вусшност тргна на пат во Австралија каде треба да учествува на средбата на лидерите од Азиско пацифичкиот регион.