Буш – Абе | Вести | DW | 27.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Буш – Абе

Американскиот претседател, Џорџ Буш деенска во Кемп Дејвид ќе води разговори со јапонскиот премиер, Шинзо Абе. Теми на разговорите се Северна Кореја, Ирак и Авганистан. Вчера американскиот претседател за гостинот од Јапонија приреди вечера во Белата куќа, а поканата до Абе разговорите да се водат во Кемп Дејвид се толкува како израз на благодарност на Џорџ Буш поради тоа што Јапонија се ангажира во Ирак и Авганистан.