Бучковски ќе се брани од слобода | Вести | DW | 04.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бучковски ќе се брани од слобода

*

Поранешниот премиер и министер за одбрана на Македонија Владо Бучковски нема да биде притворен и ќе се брани од слобода,одлучи вчера истражната судијка во Основиот суд во Скопје.

Бучковски по неколкучасовниот распит беше поздравен од неговите приврзеници.Но,против него и натаму останува обвинението-кривичната пријава за злоупотреба на службената должност при набавката на резервни делови за армиските тенкови добиени како донација од Бугарија.