Бундестaгот го отвори патото за попис во Германија | Вести | DW | 21.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бундестaгот го отвори патото за попис во Германија

*

Бундестагот го отвори патот за попис на населението во Германија. Со оваа одлука пописот најверојатно ќе се оддржи во 2011. Претходно мора да биде усвоен новиот закон за попис. Последниот попис во Германија е спорведен во 1987 година, а во поранешната ДДР во 1981 година.