Бундестаг – Судан | Вести | DW | 27.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Бундестаг – Судан

Германскиот парламент денеска ја продолжи мировната мисија на армијата во Судан. Во мисијата на ОН можат да учествуваат до 75 војници на Бундесверот. Во моментов во таа земја се стационирани 39 германски војници. Мисијата е продолжена за шест месеци, до 15 ноември годинава.