Бундеслига: Победа на Хамбургер | Вести | DW | 14.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бундеслига: Победа на Хамбургер

Во синоќешниот натпревар од фудбалската Бундеслига Хамбургер во Менхенгладбах ја совлада домашната Борусија со 1 спрема 0 и натамошно си ги подобри шансите за опстанок во Лигата. Борусија, закована на последното место, по овој пораз со една нога е веќе во Втората лига.