Бум на производството на медицинска марихуана | Теми | DW | 01.02.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Бум на производството на медицинска марихуана

Македонскиот премиер Зоран Заев најави легализација и декриминализација на употребата на марихуана, како можност за поттик на стопанството и туризмот. Во земјата пак уште од 2016 година е легализиран канабисот за медицинска употреба и веќе преку 55 фирми влегоа во овој бизнис, кој во моментов доживува бум и во други делови на Европа.

Гледај видео 03:13

Прочитај го и ова